W pracy często spotykamy się z koniecznością logowania się do wielu serwerów zlokalizowanych w różnych miejscach. A to jakiś sewer buildów w jednej lokacji, a to produkcyjny w drugiej. Do dziś w tym celu miałem odpowiednio skonfigurowane i zapisane skróty do zdalnych pulpitów, ale takie rozwiązanie nie było zbyt wygodne. Ciężko też zarządzać grupą kilkunastu skrótów.

Od dziś przerzuciłem się na narzędzie mRemote. Pozwala ono zebrać w jedno miejsce wszystkie nasze zdalne pulpity, połączenie VNC, SSH i inne (lista obsługiwanych protokołów na stronie). Dzięki niemu, będziemy mogli zdefiniować wszystkie nasze połączenia w jednym miejscu i z niego nimi zarządzać.

mRemote - praca

Aplikacja także umożliwia zrobienie screenshotu ze zdalnego pulpitu (normalnie trzeba się trochę nagimnastykować) a dość często z tego korzystam.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć otwarte na raz kilka połączeń i w wygodny sposób przełączać się miedzy nimi za pomocą tabów. Aktualnie siedzę sobie z otwartymi dwoma zdalnymi pulpitami, zakładką pokazującą mi konfigurację mojego NAS’a oraz rutera. Oczywiście narzędzie darmowe. Sweet :).

Founder of Octal Solutions a .NET software house.
Passionate dev, blogger, occasionally speaker, one of the leaders of Wroc.NET user group. Microsoft MVP. Podcaster – Ostrapila.pl