Kolejny rok, kolejne podsumowanie.

30 postów (znów mało – coś się nie mogę przełamać tej granicy). 21 tys. odsłon, 37 tys. wizyt – trochę mniej niż w poprzednim roku. Tendencja spadkowa, którą trzeba będzie odwrócić.

Najpopularniejsze posty:

WPF Podsumowanie – 2111 wyświetleń – Post z 2009 roku zbierający wszystkie moje wpisy odnośnie WPF’a więc nic dziwnego, że ma trochę odwiedzin.

Visual Studio 2010 & .NET 4.0 – Pierwsze wrażenie – 1166 – Post z 2008! roku. Dziwne, że jeszcze popularny biorąc pod uwagę, że już niedługo przyjdzie nam działać na VS 11 :). No, ale widać jeszcze są osoby, które interesuje temat. VS 2010 sporo zmienił w stosunku do poprzedników, więc może stąd takie zainteresowanie wśród odwiedzających.

Tajniki DependencyProperty – 886 – Dependency Property to jedna z fundamentalnych rzeczy jeśli chodzi o programowanie z użyciem WPFa. Widać zainteresowanie tematem WPFa jest.

Niestety żaden z 30 postów z tego roku nie wszedł na pudło. Trzeba bardziej się postarać. Lepiej pisać i promować!

Do plusów minionego roku należy zaliczyć moje dwie prezentacje na Wroc.NET czyli Mono.Cecil oraz VS 11 oraz .NET 4.5. Liczę, że w nadchodzącym roku uda mi się także dać jakieś ciekawe prelekcje. Kilka pomysłów w głowie – zobaczymy jak wyjdzie z ich realizacją.

Plany zawodowe na nadchodzący rok także są. Może trochę zmienić kierunek nauki? Liznąć trochę czegoś innego niż .NET. Może Objective-C? Może Haskella (lub czegoś innego funkcyjnego). Zdecydowanie – pobawić się RavenDB, którą to ostatnio prezentował Marcin Najder. Ważne, aby wymyślić jakieś projekty na to, aby nauka miała jakiś cel a nie była sama sobie tylko nauką. Oczywiście postaram się wszystko zaprezentować z punktu widzenia programisty .NET, tak więc nie będzie powodów do rezygnacji z czytania bloga :). Zobaczymy tylko na ile córka pozwoli plany zrealizować 🙂

Wszystkiego najlepszego w 2012 i dzięki za odwiedziny. Stay tuned.

Founder of Octal Solutions a .NET software house.
Passionate dev, blogger, occasionally speaker, one of the leaders of Wroc.NET user group. Microsoft MVP. Podcaster – Ostrapila.pl